top of page
אפיון ועיצוב של אתר Activnet
הג'וינט אשל

ציבורי

בריאות ורפואה

גיל שלישי

טרנספורמציה דיגיטלית

עיצוב מחדש של חווית המשתמש והממשק באתר Activnet המנגיש אורח חיים בריא לבני הגיל השלישי. האתר מסייע למשתמשיו לזהות את מצבם הבריאותי, הפיזי והנפשי ומציע להם פתרונות ופעולות אקטיביות לשימור ושיפור אורח חיים בריא. האתר יצר מערך של מניעי פעולה חכמים על בסיס ניתוח היחס של המבוגרים לתהליך ההזדקנות וביטויו בשימוש שלהם בזירות מקוונות.

"נכון אני זקנה וצריכה לעשות התאמות באורח החיים שלי, אבל אני מנסה לשמוח במה שיש לי ולא לחשוב על הבלתי נמנע. אני לא סיעודית או חולה, אני עצמאית וזה חשוב לי."

האתגר

הנעת משתמשי אתר Activnet בני הגיל השלישי לשימוש מתמשך באתר במטרה לקדם את השתתפותם בפעילויות המקדמות אורח חיים בריא.
אתר Activnet נוסד במטרה לסייע לבני הגיל השלישי בקידום אורח חיים הקרב בני הגיל השלישי כחלק מגישה הגורסת כי טיפול מניעתי עדיף על פני טיפול במחלות לאחר הופעתן.
הדרך שבה האתר עושה זאת היא ע"י אלגוריתם מתקדם, שפותח על ידי מומחים בתחום הזיקנה, שמציג למשתמשים המבוגרים שאלון המאבחן את מצבם בתחום בריאותם הנפשית והגופנית, תפקודם היומיומי ותפקודם החברתי. תוצר השאלון הינו סל המלצות ושירותים המותאמים אישית לכל משתמש בקרבת מקום

הפרויקט

יצאנו למחקר לפגוש אזרחים ותיקים במגוון גילאים, מצבים בריאותיים וכלכליים וכאלו בעלי יכולות דיגיטליות ברמות משתנות. במחקר ביקשנו ללמוד מהם על תחושותיהם וגישתם אודות איכות חיים, התבגרות וזיקנה, ושימוש בשירותי און ליין ודיגיטל. ליווינו את חלקם בביתם, בפינת העבודה הפרטית שלהם בעודם עוברים את המסע באתר Activnet. ולבסוף, שוחחנו גם עם ילדיהם, שלעיתים רבות מלווים את הוריהם במפגש עם שירותים דיגיטלים ולכן הופכים לחלק ממשתמשיו בפועל.
בזכות המפגש הבלתי אמצעי עם המשתמשים שלנו, למדנו לדוגמא על:
- חסמים שגורמים להם להימנע מקבלת השירות באופן אקטיבי מאחר ואינם תואמים את הגדרתם העצמית. "נכון אני זקנה וצריכה לעשות התאמות באורח החיים שלי, אבל אני מנסה לשמוח במה שיש לי ולא לחשוב על הבלתי נמנע. אני לא סיעודית או חולה, אני עצמאית וזה חשוב לי."
- החשיבות של קבלת לגיטימציה לשאול שאלות אישיות בתוך מרחב דיגיטלי שבו רבים חשים כאוכלוסית מטרה להונאה.
- הציפייה לליווי והסברים בגובה העיניים על הפורמט הדיגיטלי עצמו ועל ההתנהלות בו תוך כדי עבודה בתוכו.
- הצורך בממשק נקי מרעשי רקע ויזואלים או אינפורמטיבי כדי לסייע בשמירה על אוריינטציה וריכוז במטרה.
על בסיס הצרכים וההתנהגויות שעלו מתוך המחקר, נבנה פרוטוטייפ של המסע אותו יעברו המשתמשים בתוך האתר כך שמרכיביו נותנים מענה לתוצרי המחקר, תוך שילוב מרכיבי כלכלה התנהגותית, ארכיטקטורת בחירה והתאמות של הממשק עצמו לבני הגיל השלישי.
הפרוטוטייפ סייע לנו לבדוק מול משתמשינו את מה המרכיבים שדרשו תיקון ואת אלו המשמעותיים ביותר, וכך סייע לנו ולצוות Activnet בתיעדוף המרכיבים לפיתוח מיידי ולהמשך פיתוח עתידי של האתר.

התוצאה

אתר Activnet המחודש משמש ככלי עבור בני הגיל השלישי באופן שיהפוך לכלי בשימוש מתמשך.
העקרונות המנחים להנעה לפעולה שעל בסיסם עוצב האתר החדש:
לגיטימציה ואמון - מידע ברור בפרונט של האתר על מי עומד מאחוריו ולמה
שיח דיאלוגי בגובה העיניים - השאלון מלווה בהסברים באופן שעוזר למשתמשים קודם כל ללמוד על עצמם תוך התייחסות להעדפות האישיות שלהם
אוריינטציה בתהליך - חלוקה של המידע בכל שלב למנות קטנות שעוזרות למקד את תשומת הלב במה שרלוונטי
הפחתת חסמים בשימוש בממשק הדיגיטלי - הסברים מה עושים מתי ולמה, הימנעות משימוש בריבוי שפות UI שונות ועוד
ליווי שמסייע ביישום פנייה לשירותים ופעילויות - פעולות של בחירה שיוצרות מחויבות של המשתמש לביצוע ההמלצות, מידע מפורט שעוזר להבין אילו מהמלצות רלוונטיות לאורח החיים של המשתמש, ותזכורות שעוזרות להניע ולשמר שגרות חדשות

פרויקטים שעשויים לעניין אותך

bottom of page